Brązowiec to brązowy piaskowiec triasowo-jurajski który niegdyś był popularnym materiałem budowlanym. Termin ten jest również używany w Stanach Zjednoczonych w odniesieniu do kamienicy okrytej tym materiałem.

Apartamenty do wynajęcia w Międzyzojach – typy apartamentów

w XIX wieku na wyspie Basswood w Wisconsin znajdował się kamieniołom prowadzony przez firmę Bass Island Brownstone Company, która działała od 1868 r. do lat 90-tych. Brązowy kamień z tego i innych kamieniołomów na Wyspach Apostolskich był bardzo pożądany, a brązowy z Wyspy Basswood był wykorzystywany do budowy pierwszego dworu okręgu Milwaukee w 1860 roku.

Brązowy kamień Hummelstown jest niezwykle popularny wzdłuż wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych, z licznymi budynkami rządowymi z USA, stanów Wirginia Zachodnia, Pensylwania, Nowy Jork, Maryland i Delaware, które są całkowicie konfrontowane z kamieniem. Kamień pochodzi z kamieniołomu Hummelstown w Hummelstown w Pensylwanii, małym miasteczku poza Harrisburgiem w Pensylwanii. Kamieniołom Hummelstown jest największym dostawcą brązowego kamienia na wschodnim wybrzeżu. Zazwyczaj kamień był transportowany z Hummelstown koleją Brownstone i Middletown lub wywożony ciężarówką do Kanału Erie. apartamenty do wynajęcia w Międzyzdrojach.

Kamieniołomy z formacji Passaic w północnym New Jersey zaopatrywały niegdyś większość brązowego kamienia używanego w Nowym Jorku i stanie New Jersey.

Mieszkania nowe

Popularność Apartamentów w Międzyzdrojach

Brązowe kamienie są również rozproszone na całym Manhattanie, od Dolno-Wschodniej Strony do Waszyngtonu, a ich znaczne stężenia występują na Górno-Zachodniej Stronie, Górno-Wschodniej Stronie, Harlemu i Harlemu Wschodniego. W dzielnicach Queens i The Bronx, w historycznych dzielnicach Long Island City i Mott Haven znajduje się również wiele brązowych kamieni.

Kamienie brązowe przeważają również w niektórych dzielnicach hrabstwa Hudson bezpośrednio nad rzeką Hudson od Manhattanu, zwłaszcza w Hoboken i wokół Van Vorst Park oraz Hamilton Park w mieście Jersey. Nabycie kamieni w Nowym Jorku zwykle kosztuje kilka milionów dolarów. Potrzeba cytatu] Typowym detalem architektonicznym brązowych kamieni w Nowym Jorku i okolicach jest stożek, stroma klatka schodowa wznosząca się od ulicy do wejścia na poziomie prawie drugiego piętra. Projekt ten był postrzegany jako higieniczny w czasie, gdy budowano wiele budynków, ponieważ ulice były tak zanieczyszczone odpadami zwierzęcymi.